Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Tamoxifen x mrouskání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: Tamoxifen x mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2008 14:33:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak trochu jsem váhala, do kterého tématického okruhu svůj dotaz zařadit - no pokud jsem špatně, tak mě moderátoři určitě přesunou Smile
Chtěla bych se zeptat, jestli máte nějaké zkušennosti - především bych ocenila vyjádření nějakého veta, pokud sem zabrousí - s podáváním Tamoxifenu (pro zmírnění projevů říje). Kdysi mi byl doporučen s tím, že je to nehormonální přípravek. Mám uchovněnou kočku a ráda bych ji časem nechala nakrýt a ač není její mrouskání nijak děsivé ani časté (3-4x do roka), přeci jen před ní není kam v malém bytě utéct Smile . Kočině jsem dala při jedné říji celkem 1 a půl tablety (3x půlku) a opravdu se dost zklidnila. Takže bych ráda věděla, jak často se Tamoxifen může podávat a zda je pravda, že vlastní mrouskání probíhá, jen bez charakteristických kvílících doprovodů. Zkoušela jsem zpovídat náhodné tři veterináře, ale ač to možná byla náhoda, ani jeden z nich o téhle tabletě moc nevěděl (proto jdu s dotazem sem - třeba mi někdo odpoví).
Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: tamoxifen?
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 22:27:48
Odpovědět s citátem

Tamoxifen je u nás k mání pod obchodním názvem Nolvadex. Více si můžete přečíst zde: http://www.lekarna.cz/nolvadex-d-30x20mg-potahovane-tablety-1/
V souvislosti s "antikoncepcí" jsem opravdu ještě neslyšela o jeho podávání, vzhledem k tomu, že patří do skupiny cytostatik, bych to ani nezkoušela a tak se nedivím, že vetové o něm v této kombinaci nic nevědí. Používá se též jako "chemická kastrace" u mužů, podobně jako androcur. Pokud už antikoncepce, raději bych se držela moderních přípravků s minimem vedlejších účinků (vedlejší účinky má každý) - např. Provery, která je zde k dostání jako humánní preparát, případně ze zahraničí Felipil nebo Megecat, určený přímo pro kočky, který zde ale není k dostání.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: P.S.
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 22:31:11
Odpovědět s citátem

- ještě dodatek: pokud máte chovnou kočku, s projevy říje je třeba počítat a 3 - 4x do roka bych situaci vůbec neřešila!!!! To je spíše pro Vaše pohodlí (existují špunty do uší - já mám též malý byt a 3 kočky...) - chovatelé tohle řeší většinou tehdy, když se jim kočky mrouskají co 14 dní a ne 4x do roka... Jakákoliv chemie je v tomto případě spíše zbytečný hazard. Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 6:30:51
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď . Jen doplňuji, že jsem mezitím náhodně potkala kamarádku, která mi Tamoxifen kdysi dala a ona mi doplnila, že tento přípravek je volně prodejný na konkrétní veterinární klinice v Praze (kde jí ho doporučili) - raději nejmenuji, abych nedostala výtku, že něco doporučuji kvůli "osobnímu pohodlí" kočkomilců Smile a prodává se pod tímto názvem (ne Nolvadex). Kočce jsem prášek podala jen jednou, právě když se jí říje projevila opakovaně po 20 dnech proti očekávání (jinak je kvartální perioda), rozhodně jsem nikdy neměla v úmyslu ji tím ládovat pravidelně. Nicméně máte pravdu, že každá chemie škodí (některá víc, jiná míň),a právě proto jsem o Tamoxifenu chtěla vědět víc.. Předevčírem mi skončil další z kočičích týdenních pěveckých estrád a přežila jsem ho normálně v pohodě (právě jen s těmi špunty v uších a peřinou přes hlavu:) )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 11:05:36
Odpovědět s citátem

Tak to je prima, že jste to zvládla bez chemie, jen je občas třeba vyměnit opotřebované špunty - důvěrně znám Twisted Evil Jinak tamoxifen je účinná látka, Nolvadex obchodní název, tamoxifen je i v lécích jiného obchodního názvu - účinná látka je však stejná.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top