Kočky se objevily na seznamu
29. listopadu 2004 |

Podle více zdrojů z internetu |
7 369x / 4x
Některá zvířata, která jsou v Evropě považována za domácí mazlíčky a za ta nejroztomilejší zvířata vůbec, se dostala na seznam největších zabijáků v živočišné říši.
Nová studie byla minulý týden prezentována na kongresu
IUCN (The World Conservation Union) v thajském Bangkoku.
Mezi největšími ničiteli jsou jmenovány například domácí kočky, králíci, veverky, vysoká zvěř, kozy, myši a prasata.
Kočky jsou v Evropě nebezpečím především pro ptáky a menší savce, v některých zemích ale vyhnaly celé živočišné druhy. Obdobně prasata a kozy zničily vegetaci řady ostrovů v Tichém a Indickém oceánu.
Scénář byl obvykle podobný: zvířata se na ostrov dostala jako domácí s prvními osadníky, utekla do volné přírody a úspěšně se začala množit v prostředí, kde neměla žádné přirozené nepřátele.
Vedle změny klimatu považuje studie tyto „vetřelce“ za další z významných hrozeb pro životní prostředí na Zemi.
| O sdílení

Zatím není přitlapkován žádný komentář.
Reklama
Nejčtenější
1
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2025 (34x)
2
Kočkopsí americké statistiky (27x)
3
Mates a sousedka vocaď-pocaď (26x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (26x)
6
Jak jsme měli návštěvu, aneb jak mě přijely navštívit ... (24x)
7
Vyhlášení NEJ fotky dubna 2025 (24x)
8
Vyhlášení NEJ fotky května 2025 (24x)
9
Tři dny uvězněn v motoru (23x)
Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?
Víte, že svému kočičákovi tady můžete vytvořit
osobní stránku? Víte, že pak může mít své vlastní kočkoalbum, deníček a další?
Registrace není povinná, ale umožní Vám využívat všechny funkce, které Modrý kocouř.cz nabízí - jednoduché vkládání fotek, komentování nebo komunikace s ostatními Kocouřáky.