Dagmar: Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu.
Před 14 dny jsme museli nechat uspat našeho 10měsíčního mazlíčka, kočičku. Byla v bytě, před 3 měsíci kastrovaná. Zpočátku vše v pořádku, ale cca. 3 týdny před uspáním jsme pozorovali únavu, menší chuť k jídlu a úbytek na váze. Při návštěvě veterináře bylo obtížné odebrat dostatek krve na podrobnější testy. Vnitřek tlamičky byl zcela bílý a z výsledků vyplynulo, že se kočičce netvoří žádné nové krvinky a krevní destičky. Ani přístroj nedokázal stanovit počet destiček v krvi. Bylo nám doporučeno kočičku nenechat trápit.
Rádi bychom co nejdříve měli nového mazlíka, ale máme obavy z přenosu po věcech užívaných kočičkou. Vše ošetřeno dezinfekcí (SAVO), nerez misky, škrabadlo, na kterém pouze spala, fontánka dezinfikována a filtr zničen.
Je nutné vše vyhodit nebo může být použito pro novou kočičku?
Jak dlouho bychom měli čekat na pořízení nového člena rodiny?
Děkuji za odpověď.
Dobrý den Dagmar,
podle toho, co popisujete, bych si tipl, že z infekčních onemocnění se mohlo jednat o panleukopenii. Nevím, zda váš veterinář toto onemocnění diagnostikoval nebo ne.
Pokud se jednalo o panleukopenii, tak virus tohoto onemocnění je velmi odolný ve vnějším prostředí a jednoduše by se dalo říct, ze neexistuje desinfekční postup, který zajistí kompletní likvidaci viru v prostředí.
Jediná spolehlivá ochrana je vakcinace. Pokud bude kotě vakcinované ve věku 6-8 týdnů a poté za další 3 týdny, tak se n8kazy touto nemocí obávat nemusíte.
S pozdravem,
Richard Macek
Modrý kocouř.cz ani veterinární klinika Fénix nepřebírá žádnou odpovědnost za použítí zde uvedených rad. Žádná internetová poradna nemůže nahradit návštěvu u veterináře, žádná veterinární poradna - ani tato - neslouží pro řešení akutních případů.
Tagy ?
panleukopenieSdílejte! | O sdílení
Nejčtenější
Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?