Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

česnek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 15:54:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den zajíma mi názor skušených chovatelu známá se rozhodla že kromě klasického odčervení bude dělat kočkam česnekovou kuru na 7 koček jeden parouzek česneku po 4 dny někde se to dočetla já co zjištuju tak to asi moc vhodné neni česnej je dokonce pro kočky jedovatý co si o tom myslíte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 16:12:12
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Dobrý den zajíma mi názor skušených chovatelu známá se rozhodla že kromě klasického odčervení bude dělat kočkam česnekovou kuru na 7 koček jeden parouzek česneku po 4 dny někde se to dočetla já co zjištuju tak to asi moc vhodné neni česnej je dokonce pro kočky jedovatý co si o tom myslíte



Co si o tom myslíme?Já vím,že česnek je pro kočky jedovatý,takže bych ho kočce nedala ani v malém množství!Pokud chcete kočky odčervit,existuje hodně přípravků na odčervení, veterinářsky ověřených.Pokud jsou pro vás Spot-ony finančně náročné(aplikace jednoduchá,bez toho,že by se člověk s kočkou musel rvát:-)),tak je druhá varianta ve formě prášků,která vyjde podstatně levněji.Oba způsoby jsou bezpečné a hlavně bez nebezpečí pro zdravíkočky!


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 16:18:23
Odpovědět s citátem

nejde vubec o to jesti je něco drahé nebo levné,jinak veškeré odčervovací prostředky zná ,na kočkách vubec nešetří ale dočetla se že v malém množství je to pro ně zdravé a prospěšné
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 19:18:00
Odpovědět s citátem

[quote="majkl"]nejde vubec o to jesti je něco drahé nebo levné,jinak veškeré odčervovací prostředky zná ,na kočkách vubec nešetří ale dočetla se že v malém množství je to pro ně zdravé a prospěšné[/qu


Já napsala svůj názor a to co vím o česneku,co se týče koček.Ale nechápu,proč když se pravidělně odčervuje,odčervovacími prostředky,proč ještě česnekovou kůru?(že by kvůli vysokému tlaku:-)).A zajímalo by ne také, jak a v čem je česnek pro kočky v malém množství zdravý a prospěšný?Můžete to sem napsat,vždy se ráda nechám poučit:-)

http://www.modrykocour.cz/kockocteni/zajimavosti/potraviny-pro-kocky-nevhodne

BBLMM


Naposledy upravil beta.1 dne 1. 1. 2013 19:34:15, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 19:34:01
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/kockocteni/zajimavosti/potraviny-pro-kocky-nevhodne
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 20:31:31
Odpovědět s citátem

někde se dočetla že v malim množství 4 dení kura je prospěšná hodlá to opakovat po pul roce ,prý na imunitu, odčervení a je přesvědčená že kočky vypadají vytálněji tak se ptam jestli to někdo zkoušel nebo o tom četl běžně dostupné články jsem také četl
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 20:56:56
Odpovědět s citátem

takže jsem se dočet že 1 stroužek na 1kg až 2 kg váhy už muže bít toxický , velmi malí množstvý je prospěšný ale mají se hlídat krevní testy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 21:17:43
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
takže jsem se dočet že 1 stroužek na 1kg až 2 kg váhy už muže bít toxický , velmi malí množstvý je prospěšný ale mají se hlídat krevní testy


Je to samozřejmně rozhodnutí vaší známé.Já své kočky odčervuji klasicky,přípravky k tomu určenými a k posílení imunity podávám přípravek z aloe,to mám záruku,že jim nedávám něco co by neměli konzumovat,ale jak jsem napsala,je to rozhodnutí každého z nás:-)
No a když se po podávání česnekové kůry musí hlídat krev,tak to už samo o sobě svědčí o tom,že to asi nebude úplně v pořádku:-)

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2013 22:44:39
Odpovědět s citátem

Pokud budou lidé konat podle toho, kde se co dočtou, tak potěškoště, protože totálně podivných nápadů a návodů je na netu bohužel mnoho.

Česnek je pr kočky toxický, jak již bylo uvedeno a navíc....cpát kočce do tlamky - krčku velmi aromatický, pálivý česnek mi přijde jako velké trápení kočky. No, fakt je, že možná relativně mírná kočka může být jednou, poprvé, přemožena a ten stroužek či jeho část je jí do tlamičky nacpána, podruhé už k tomu ale nedojde, tím jsem si jistá.

Tyhle alternativní metody jsou pozoruhodné svou nesmyslností.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 6:33:48
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
takže jsem se dočet že 1 stroužek na 1kg až 2 kg váhy už muže bít toxický , velmi malí množstvý je prospěšný ale mají se hlídat krevní testy


Oukej, takže k normálnímu odčervení budete do kočky cpát ještě česnek. A ty krevní testy si budete dělat doma sám, nebo budete kočku krom cpaní česneku do krku stresovat i návštěvou veterináře a pravidelnýma odběrama krve?

Abyste uspokojil nějakou zvrácenou potřebu aplikovat na kočce česnekovou kúru, musíte absolvovat další krok (krev), abyste zjistil, že jste jí nepřiotrávil! Vidíte tu hloupost?

Prostě to nedělejte, je to nesmysl. Tečka.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 17:47:34
Odpovědět s citátem

takže ten 1 malej stroužek česneku dává rozmačkaný zhruba do 1 kg masa rozhodně se nic necpe do krku a vubec to nevypadalo že jim to nechtná ale máte pravdu nace dělat takové obštrukce když se odčervuje souhlasim s agresivnim názorem, jinak si nedovedu představit že někdo doma dělá testy to snad ani neni možný
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 18:09:41
Odpovědět s citátem

Prej taky do ucha je dobrej...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 18:16:50
Odpovědět s citátem

Co je to bezpečná dávka česneku?
Bezpečná dávka česneku pro zdravé kočky je plátek stroužku česneku 2-3 krát týdně. Ačkoli tato bezpečná česnek dávka není dostatečně deworm pet nebo léčit virové onemocnění, pravděpodobně stimuluje imunitní systém jen tolik, aby se požehnání. Kromě toho, česnek poskytuje "teplo" z tradiční čínské medicíny (TCM) perspektivní, a "teplo" je prospěšné pro slabé, chladný, nebo starší zvířata.

Moje doporučení pro česnek
Mám doporučuji česnek pro psy a kočky? Ano. Ale rodina a já jsme si vědomi, že pravidelné krevní testy nám pomohou zajistit děláme dobře, a ne ublížit. Sledujeme pro symptomů anémie; bledé dásně, rychlý srdeční tep, otoky, slabost, žloutenka. Pokud se kterýkoli z těchto příznaků, se podíváme na pet krve a provést nezbytné změny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Cesnak mačke
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 19:19:35
Odpovědět s citátem

Micubiši napsal:
Prej taky do ucha je dobrej...


Úplne suhlasím a namazala by som ho roztlačený ešte aj pod pazuchu, akurát sa teraz neviem rozhodnúť či pod pravú alebo ľavú a či vpredu alebo vzadu Razz MAJKL, CESNAK NIE!!!! Čo ešte chcete počuť? Že môžete dávať pol miligramu na 30 dkg váhy???? Ježišmáriasvätýjozef, načo sa všetci trápia s výrobou odčervovacích prostriedkov direkt pre mačky??? Kašlať na celý farmaceutický veterinárny priemysel - hurá do záhrady Rolling Eyes Načo ste sa vôbec pýtali, keď ste presvedčená, že máte pravdu? Chcete presvedčiť iných, aby ten cesnak dávali? Tak mňa ste nepresvedčili a to by som teda fakt ušetrila, keby som sa vrtla na tento spôsob odčervovania pri mojom počte mačiek Laughing
Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 19:28:29
Odpovědět s citátem

mě to také nepřesvědčilo ale prostě a jednoduše mi zajímali právě ty názory a jetli má někdo zkušenost a jakou, samozřejmě kdo by se chlubil kdyby to zkusil aspon se tu probralo něco jiného co tu ještě nebylo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 19:39:42
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
mě to také nepřesvědčilo ale prostě a jednoduše mi zajímali právě ty názory a jetli má někdo zkušenost a jakou, samozřejmě kdo by se chlubil kdyby to zkusil aspon se tu probralo něco jiného co tu ještě nebylo


Sa ospravedlňujem za mnou použitý ženský rod, nevedela som sa zorientovať z toho prekladu ani ďalších príspevkov, sorry Embarassed
Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 19:53:41
Odpovědět s citátem

Co je to bezpečná dávka česneku?

to je přípěvek který jsem o česneku našel takže to neni muj názor na česnek
je to překlad ze zahraničí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 19:59:20
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Co je to bezpečná dávka česneku?

to je přípěvek který jsem o česneku našel takže to neni muj názor na česnek
je to překlad ze zahraničí


Google, mizerný, o ničom a tým pádom skresľujúci. Mne môžete veriť, živím sa prekladmi Wink
Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2013 20:04:49
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za názory které mě utvrdili že česnek je naprosto nevhodný a zbytečný pro kočky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2013 20:07:23
Odpovědět s citátem

V literatuře "Jak krmit kočky" je česnek doporučen...
Tu knihu jsme si koupili před necelými sedmi roky. Kocour byl náš první a chtěli jsme dát kocourovi to nejlepší, takže jsme si koupili "odbornou" literaturu o krmení (nakonec jsme podle ní moc nekrmili).
Bohužel i v dnešní době jsou v odborých článcích/knihách lži či polopavdy a není to jen v chovatelství. Čím se má člověk jako amatér ať už v čemkoliv řídit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: česnek
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2013 12:28:03
Odpovědět s citátem

http://www.muj-pes.cz/vyziva/zelenina-v-psim-jidelnicku-563.html
Příjde mi to celkem zajímavé
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top