Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Průjmy a zvracení

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mikaminka



Založen: 09.01.2018
Příspěvky: 4
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: Průjmy a zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2018 11:12:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

jsem už bezradná, nevím co mám dělat. Sad

Před dvěmi týdny jsme si přivezli domů 5ti měsíční ragdollku (s papírama!!). Pořádně jsme nemohli vytáhnout z chovatelky, čím je krmila, že prý kupovala nějaké granule z Mountfieldu a že kočky jsou také prý zvyklé na Sanabelle. Ani granule nám nevzala při prevzetí.... Když jsem ji volala ještě jednou, tak jsem se dozvěděla že na kapsičky kočky moc zvyklé nejsou a byli víceméně na granulích a že prý když si řekne o jídlo tak ať jí ho dám...... No přístup zvláštní.

Tak jsme tedy koupili Sanabelle Kitten a kapsičky Concept for life pro koťata. První den měla průjem, tak jsme to přikládali k tomu, že je v cizím prostředí, stres..atd. pak asi další dva dny byla pořádku, no a pak nám začala průjmovat. (Placičky v kočkolitu).

Nechávala jsem ji granulky vždy dostupné a jednou denně dostávala půlku kapsičky. Po problémech jsme ji kapsičky vysadili s tím, že bude dostávat jen granule.
No, čičina se začala přejídat a hltat a tím nastalo i zvracení nestrávených granulek. Takže jsme ji to začali dávat po troškách a v intervalech, naštěstí už nezvrací.

Ale ten průjem nás trápí pořád, nevíte čím by to mohlo být? Co jsem si tak načetla, tak Sanabelle by nemělo dělat takové problémy, nemáte s touto značkou takové zkušenosti? Kočina i přezubuje...

Jinak chování nezměnila, je hravá, pořád žadoní o jídlo (spíš teda o kapsičky, mlsoun jeden Very Happy )
Včera jsme ji teda zase zkoušeli kapsičku dát, a uvařili jsme ji kousek ryby.
Ráno, když jsem vybírala záchod tam byl pevný bobek, sice žlutý, ale už jsem zajásala, že se to lepší no po cestě do práce mi přítel volá že se uplně "pokakala" a má od toho vše...

Mám docela strach, aby to nebylo něco vážného, jinak k veterináři jdeme 15.
Očkovaná a odčervená je.

Děkuji předem za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2018 12:09:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

poradila bych Vám pročíst odpovědi pana veterináře: https://www.modrykocour.cz/rady/veterinarni-poradna/hledani?q=pr%F9jem&submitq=Hledat

Popřípadě mu napsat váš specifický problém. Nezapomeňte zadat mail, pan veterinář, jakmile odpoví, přijde vám to na mail.

Nešlo by třeba dát Smectu? Asi budou potřeba udělat testy a vyloučit, že to není nic vážnějšího.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mikaminka



Založen: 09.01.2018
Příspěvky: 4
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2018 13:26:24
Odpovědět s citátem

Děkuji za odkaz, pročetla jsem si to. Tak mám strach, aby to nebyl nějaký ten parazit Sad . Panu veterináři jsem napsala.
Smectu zvážím a nejspíš i zkusím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2018 13:47:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den, myslím, že pokud je kočičák jinak OK (ale osobně bych u kotěte asi šel radši k veterináři, protože u kotěte je vývoj jakéhokoliv problému rychlejší než u velké kočky), tak by to mohlo být jednoduše tím, čím krmíte.

Já jsem u mých koček vyzkoušel několik značek, než jsem přešel na jednu, se kterou mají zažívání OK a na kterou jsou zvyklé dodnes. A vím také, že při jakékoliv odchylce - i dobře míněné, např. jako přilepšení - to někdy vedlo k problémům, s jakými se potýkáte vy. Stejně tak s některými jinými značkami (a to všechny byly kvalitní).
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mikaminka



Založen: 09.01.2018
Příspěvky: 4
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2018 14:18:10
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď.
Před chvílí jsme se dohodli, že návštěva veta nakonec proběhne zítra i se vzorkama.
Budu doufat, že to bude krmením, ale je mi divné, že mi byla Mia předána už s takovými problémy.
Necháme ji roztestovat a uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2018 20:15:32
Odpovědět s citátem

Nemáte zač. Dejte vědět, jak jste dopadli a držím palce!.-o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mikaminka



Založen: 09.01.2018
Příspěvky: 4
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2018 19:37:20
Odpovědět s citátem

Tak menší update.

Šli jsme k vetovi, prohlédl ji, teplotu neměla ale na teploměru byla trocha krve. Ve stolici jsme ji nevypozorovali. Měla už i divnou srst.

Každopádně vzorky byly poslány do Plzně, ještě nevíme výsledky (budeme volat zítra) , ale přece jen nám dali širokospektrální tabletky na odčervení. Ty už dobrala v sobotu. S tím, že nám řekli ať ji krmíme tak, jak je zvyklá.

Co se bobků týče, už pomalu nenacházíme placičky, ale spíš hroudy a sem tam i formované hovínka.¨

Je to na dobré cestě Smile
_________________
Mia the Ragdoll
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2018 20:58:53
Odpovědět s citátem

Super zprávy. Tak držím palce!
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Milno



Založen: 25.11.2018
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2018 15:25:00
Odpovědět s citátem

Treba vždy dávať pozor, čo jedia a hlavne ak sú ešte malé, aby nevznikli nejaké zbytočne problémy. No a teraz si idem pozrieť super https://dlhe-videa.sk/erotika/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Minkova1



Založen: 18.05.2020
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2020 12:50:59
Odpovědět s citátem

těch věcí proč byl průjem mohlo být více, pamatuji, že jsem se taky trápily když jsem dovezla kotě domů, ale bylo z útulku.. Jela jsem teda na veterínu hned, kde nás taky odčervili a následně nařídili dietu (kapsičky jsem teda začala dávat až později) a taky na veteríně nám ještě poradili pořídít www.enterozoo.eu je to jako probiotik pro ty zvířata. Dávám kocourovi preventivně a zažívácí problémy prakticky nejsou...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top