Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Padání chlupů

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tomasst



Založen: 19.06.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: někde na západě (PM-jih)

Předmět: Padání chlupů
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2007 20:00:44
Odpovědět s citátem

Ahoj "kočičáci" Smile
Jak tak se tu dočítám, tam mám podobný problém jako vy.A to, padání chlupů.
Mám dvě číči:-) Gaunera(spíš teda gaunerku) a Twetyho. Gauner je celkem v pohodě, ale za to Tweety. Ten líná jako šílený a nevím čím by to mohlo být. Nejsou to žádné výstavní kočky,prostě takové domácí, ale to línání není podle mě normální. Trvá to už delší dobu, asi čtvrt roku a pořád je to stejné.Sháněl jsem nějaký vitamíny,ale bohužel zabrali jen na chvilku a pak je stejně přestali žrát:-(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2007 20:58:00
Odpovědět s citátem

Před chvílí jsem někde četla, že pouštění chlupů je způsobeno konstantní teplotou v místnostech a umělým osvětlením. Venkovní kočky tolik chlupů nepouštějí...
Nevím, co je na tom pravdy, já osobně mám šestiměsíční kotě, a to zatím nelíná.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Padání chlupů
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2007 5:56:57
Odpovědět s citátem

Osobně mám pocit, že za tím příšerným línáním stojí krom zářivek a konstatní teploty taky tohle praštěný počasí - zima-nezima, jaro-nejaro, to musí zamávat i s kočkama, který jsou přirozeně zvyklý na určitej režim - línání zimní a línání letní srsti, tj. poměrně výrazný teplotní přechod.

Co se týká věku - moje zkušenost je, že jakmile se oba čičičáci zbavili kotěcí srsti, tak období nepelichání bylo pryč.
Myslím, že jsou kočky, které na línání trpí míň než ostatní, tuším, že mezi taková plemena patří zrovna mainky, jejichž srst je navzdory délce, snadno udržovatelná.
A my, kteří máme kliku na pelicháče můžeme jen vyčesávat a vyčesávat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Padání chlupů
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2007 8:47:54
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že je to tím šíleným počasím. Prakticky nebylo jaro, zima přešla hned do léta. Kočky mají díky tomu i poruchy říje a problémy se netýkají jen koček, ale třeba i oveček mých známých, které měly masově velké problémy s porody.
Nám šíleně línají 2 kočky ze 4, 2 jsou v pohodě. Kocour má velké problémy se smotky chlupů, tak dáváme Bezopet.
Myslím, že se to nějakými preparáty nezlepší. Prostě česat, česat a česat a krmit granulemi hairball nebo přidávat nějakou pastu - Bezopet nebo třeba Maltsoft. Smotky chlupů můžou nadělat pěknou paseku v zažívání, tak bacha.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Padání chlupů
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2007 8:50:18
Odpovědět s citátem

Možná by nebylo od věci zkusit krmit granulemi na srst, nějakou formuli Hair & Skin... nebo ten Hairball. Ale nečekala bych žádný zázrak.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tomasst



Založen: 19.06.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: někde na západě (PM-jih)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 15:26:05
Odpovědět s citátem

Díky moc radu. Zkusím něco pořídit a uvidíme.
No možná to je opravdu tím počasím. Protože loni to línání bylo takové normální a hlavně né pořád jako teď. A o těch zářivkách bych pochyboval. Moc nesvítím a pokud jo, tak jen na malou chvilku. ale fakt těžko říci.
Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana k



Založen: 14.08.2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Bustehrad

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2007 9:43:40
Odpovědět s citátem

Jestli vas to uklidni, ja mam kocku skoro ciste venkovni (domu se dostane jen kdyz jsme tam my) a porad lina jak o zivot. Vetrerinarka mi rikala, ze by cekala, ze tak do mesice to skonci (to rikala pred mesicem) a musim rici, ze to pokracuje vesele dal. Asi je to vazne blaznivim pocasim. Lidicky tu doporucovali kapky na srst Laveta, ale musim rici, ze zatim je zcela neprustrelne nemuzu sehnat. Nevite nekdo, kde se daji koupit? Pet centra a na veterinarni klinika zatim zklamaly na cele care.
Diky moc,
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2007 10:03:44
Odpovědět s citátem

Jana k napsal:
Lidicky tu doporucovali kapky na srst Laveta, ale musim rici, ze zatim je zcela neprustrelne nemuzu sehnat. Nevite nekdo, kde se daji koupit?


http://www.happyanimals.cz/vitaminy-pamlsky-pro-zvirata/beaphar-laveta-pro-kocky-na-srst-50-ml

Pro mimopražské - asi to bude chtít udělat trochu větší nákup, aby se "rozpustilo" poštovné, ale určitě se tam dá vybrat spousta blbůstek pro kočičky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie



Založen: 17.05.2007
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 12:31:30
Odpovědět s citátem

Jana k napsal:
Jestli vas to uklidni, ja mam kocku skoro ciste venkovni (domu se dostane jen kdyz jsme tam my) a porad lina jak o zivot. Vetrerinarka mi rikala, ze by cekala, ze tak do mesice to skonci (to rikala pred mesicem) a musim rici, ze to pokracuje vesele dal. Asi je to vazne blaznivim pocasim. Lidicky tu doporucovali kapky na srst Laveta, ale musim rici, ze zatim je zcela neprustrelne nemuzu sehnat. Nevite nekdo, kde se daji koupit? Pet centra a na veterinarni klinika zatim zklamaly na cele care.
Diky moc,
Jana


já jsem tyto kapičky sháněla taky dlouho a tedˇ je vidím snad ve všech Pet centrech-jako na potvoru Smile
jinak je dávám kočce už měsíc a vidím spíše zlepšení kvality srsti,má krásné jemné chlupy,ale líná pořád Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: padání chlupů
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2008 14:32:54
Odpovědět s citátem

Arrow ahojky všem!
mám 8měs brita,který žije jen doma,občas nějaká ta procházka,z ničeho nic mu padá hrozně srst,to nikdy neměl Exclamation Takže nevím,co s tím mám dělat Question jestli se mu mění srst nebo mu něco chybí Question Confused Crying or Very sad Sad Krmím ho kvalitním krmivem,takže tam snad má všechno.Trvá to asi poslední týden....
Předem děkuji,za případné názory či rady. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wilbur



Založen: 14.06.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: padání chlupů
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2008 18:20:39
Odpovědět s citátem

Bohužel řeším také problém s línáním. Mám 11 měsíční britku a 6 měsíčního briťáka. Momentálně línají jak oživot. Kam se kouknu, tam jsou chlupy. Dokonce i pyžamo mám chlupatý a docela těžko to snáším. Jenom je pohladím a ruku mám chlupatou jak Yeti. Tak aspoň pravidelně češeme, ale moc to nepomáhá. Vím, že briťáci línají víc, ale tohle je extrém. Doufám, že jen u nich probíhá výměna srsti a časem to přejde ( aspoň trochu Shocked ) nebo začnu línat taky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2008 8:16:59
Odpovědět s citátem

Rolling Eyes No oni docela dost chlupatěj i obyčejné kočky...
Zdá se mi u mého brita,že už je to o něco lepší....na křeslech dál nechávám ale deky... a sbírám po bytě chuchvalečky chlupů Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: Re: padání chlupů
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2008 10:00:04
Odpovědět s citátem

wilbur napsal:
Bohužel řeším také problém s línáním. Mám 11 měsíční britku a 6 měsíčního briťáka. Momentálně línají jak oživot. Kam se kouknu, tam jsou chlupy. Dokonce i pyžamo mám chlupatý a docela těžko to snáším. Jenom je pohladím a ruku mám chlupatou jak Yeti. Tak aspoň pravidelně češeme, ale moc to nepomáhá. Vím, že briťáci línají víc, ale tohle je extrém. Doufám, že jen u nich probíhá výměna srsti a časem to přejde ( aspoň trochu Shocked ) nebo začnu línat taky.


Presne takto to vypada u nas, nasim britkam je 2,5 roku a asi 7 mesicu.
Ted bych rada vyzkousela granule Hills Feline Sensitive Skin, tak snad se to zlepsi.
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2008 11:54:43
Odpovědět s citátem

Já problémy s línáním kocouřů neřeším, mám sphynxe a devon rexe, ale řešila jsem to u labradora. Protože mám psa v bytu, bylo to zvěrstvo. Línala jaksi pořád. Pak jsem někde četla, že problém vyřešil roboran pro psy, zakoupila jsem a začala dávat, a skutečně je po línání a má nádhernou lesklou srst. Možná bych zkusila, zda neexistuje roboran pro kočky, nevím...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: Roboran
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2008 18:03:10
Odpovědět s citátem

Našla jsem Roboran pro kočky a chystám se jej vyzkoušet. http://www.univit.cz/shopX.jsp?trop-3hvMlZ=44&sgid=44

A tady konkrétní produkt s cenou http://www.vltava2000.cz/uveteriny/GoodsDetail.asp?strGoodsID=5972
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana



Založen: 08.11.2005
Příspěvky: 21

Předmět: Re: Roboran
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 14:07:02
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Našla jsem Roboran pro kočky a chystám se jej vyzkoušet. http://www.univit.cz/shopX.jsp?trop-3hvMlZ=44&sgid=44

A tady konkrétní produkt s cenou http://www.vltava2000.cz/uveteriny/GoodsDetail.asp?strGoodsID=5972


Dobrý den, můžete dát, prosím, vědět, jak se vám Roboran osvědčil? Kačka teď pouští chlupy úplně po hrstech - až mě to trochu děsí. Sad
Děkuji.
_________________
Ivana a Kačenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 15:41:06
Odpovědět s citátem

Minuly tyden jsem byla ve zverokruhu a tam meli na roboran akci.
Myslim si, ze linani je tim pretopenym bytem, ja mela britulku u nasich v panelaku a linala jako blazen ,ale u nas doma ve starem neprtopenem dome emma nelinala od te doby co ji mam (krom toho prvniho tydne u nasich) musim rict ,ze po emmicce nikde chlupy nejsou,ale jsem zvedava, kdy to prijde.
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (73x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top