Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Toulavá kočka - Je nutná karanténa?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Toulavá kočka - Je nutná karanténa?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 9:49:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu zkušenější kočkomily. Razz Jak postupovat v případe kočky, o které zatím člověk nic neví. Tedy pokud je nemocná, má nějaké vnitřní nebo vnější parazity a tak, jestli nehrozí, že když si ji přivedu domů, třeba roznesení vajíček blech do koberců, do peřin, do potahů a tak. Je nutné, "uvalit" na ni nějakou přechodnou "karanténu" pouze v jedné izbě, dokud kočku nevyšetří veterinář? Mám si koupit i nějaké prostředky na preventivní ničení vajíček blech a blech samotných?

Díky moc


Naposledy upravil kockolit dne 26. 11. 2008 11:33:56, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Toulavá kočka - Je nutná karanténa?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2008 10:00:41
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu zkušenější kočkomily. Razz Jak postupovat v případe kočky, o které zatím člověk nic neví. Tedy pokud je nemocná, má nějaké vnitřní nebo vnější parazity a tak, jestli nehrozí, že když si ji přivedu domů, třeba roznesení vajíček blech do koberců, do peřin, do potahů a tak. Je nutné, "uvalit" na ni nějakou "karanténu" dokud kočku nevyšetří veterinář? Mám si koupit i nějaké prostředky na preventivní ničení vajíček blech a blech samotných?

Díky moc
¨

Já když jsem se ujala pohozených mrňavých kocouřů, tak jsem je okamžitě vzala k veterináři, dostali spot-on za krk - je to proti vnitřním i vnějším parazitům i proti svrabu, který měli, začervení byli taky. Dostali taky ATB, protože měli chlamýdie. Měla jsem je mimo byt, v předsíni, se vším vybavením-pelíšek, odpočívadlo, kadibudka- dokud nebyli v pořádku, až pak jsem je vzala do bytu. Dokonce jsem se k nim asi 3 týdny i převlékala, o důkladném mytí rukou nemluvě, abych nepřitáhla něco k těm svým třem bytovým. Teď už jsou všichni pohromadě a jsou zdraví, a je to krása je sledovat, jak si hrají a jak rostou kˇocourci do krásy. Budou z nich nádherní kocouři.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 18:27:26
Odpovědět s citátem

Určitě je vždycky lepší karanténa a vyšetření veterinářem. Nám se to už bohužel jednou vymstilo Confused . Dostal se nám přes známého do rukou exotický kocourek z "chovné stanice". Paní mu ho dala zadarmo ještě s jedním Whiskasákem (toho si nechal) s tím, že jsou neprodejná kvůli okousaným ocáskům. Zřejmě šlo o klecový chov, kde bylo hodně koček pohromadě a nějak se mezi sebou nepohodla Evil or Very Mad . Kocourek byl sice krmený, ale jinak v hrozném stavu, bylo to někdy v dubnu a zřejmě nebyl v teple, byl nachlazený, teklo mu z nosánku, měl horší srst a uškubaný ocas. Jeli jsme s ním rovnou k veterináři, v čekárně jsem mu ještě koukla do uší a podle toho humusu mi bylo jasné, že má i svrab. Veterinář nám dal antibiotika, vodičku na ten svrab jak pro něho, tak i pro naše kočky, kdyby to náhodou chytly. Až na tyhle problémy to byl krásný kus chlapa, ale kočky se s ním moc nezkamarádily... Byl u nás asi týden a bylo mi ho líto, naštěstí manželův kolega zrovna scháněl kočku, tak si ho vzal. Kocourek teď žije v RD, má výběh a chodí na návštěvu k sousedovi, který má taky kočky a má pro ně v garáži udělaný byteček plný kočkodromů. Jenže tenhle příběh neměl šťastný konec, když jsem zjistila, že se našim kočkám odlupují kousky kůže i s chlupy Rolling Eyes . Veterinář diagnostikoval plíseň, stálo nás to peníze a hlavně hodně trápení kočin při mazání poškozených míst 2x denně v rukavicích. Po této zkušenosti bych už cizí kočku rovnou domů nepřinesla, raději bych ji držela odděleně od našich. Ale chybami se člověk učí, že Wink ?
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2008 18:48:18
Odpovědět s citátem

Já jsem našla kotě a taky jsem ho držela 3 dny v karantene v koupelně Smile myslim, že to je vhodnější. Kluci pak aspon nebyli tak vyvalení když jsem Malou pustila do bytu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top