Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Týdení odčervování


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Týdení odčervování
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 9:08:00
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat,zda je normální že vet po nás hce každý týden odčervovat.Ani nevíme jak,ale naše peněženka se pomalu vytrácí!Hledáme nového,ale nemůžeme žádného najít,v Ostravě-Hrabůvce,Výškovicích nebo Zábřehu,nevíte,někdo o někom?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 9:16:26
Odpovědět s citátem

Opakované odčervení má smysl v případě že je kočka opravdu začervená. Potom je dobré opakovat odčervení zhruba každé dva týdny dokud se červíků zcela nezbavíte. Pokud se ale jedná o prevenci tak stačí odčervení 2-4x do roka podle toho jestli je kočka bytová nebo chodí ven. Rozodně si ale nemyslím že by odčervení tak zatěžovalo peněženku, vždyť nekolikanásobně dražší je třeba jen to základní očkování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: odčervování
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 11:52:38
Odpovědět s citátem

Nepíšete, zda se to odčervování týká prevence nebo léčby Question Jak dlouho už odčervujete? Na základě čeho máte odčervovat každý týden? Byl předtím nějaký problém? Krmíte syrovým masem, chodí kočka ven? Jaký přípravek ji dáváte?

Já bych tady spíš řekla, že to zatěžuje hlavně kočku Exclamation Exclamation

Napište mi do soukromé zprávy jméno Vašeho veta a já se zkusím v Ostravě po někom ohlédnout.
Taky si můžete "hodit" dotaz na veta v Ostravě tady v sekci Zkušenosti s veterináři.


A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 14:25:53
Odpovědět s citátem

Nechali jste si od veta vysvětlit, proč je nutné tak často odčervovat? Jaký přípravek na odčervení používáte a jak je kočka stará?
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 14:33:49
Odpovědět s citátem

Bohužel nejsem z Ostravy, takže s kontaktem na veterináře nepomůžu Smile A co se tyce odcervovaní - ja s odcervováním nechodím vubec k veterinari!!! V lékarně máme veterinární koutek a tam kupuju tablety Drontal pro kočky. Staci to jednou za 3 mesice a Apinka je bez problemu. Ale vy mate asi akutni problem a tak to chce odcervovat intenzívně. A to chodite kvuli kazdemu odcerveni k veterinari odcervovat??? Tedy každý týden??? Zkuste lékarnu a ušetříte ze veterináře, jen se řiďte jeho doporučeními! Držím pěsti Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 14:44:16
Odpovědět s citátem

Odčervení nestojí tolik,ale vet ho už rovnou naočkuje.Za práci si učtuje 150Kč za odčervení taky 150Kč. a 50Kč za nějaké očkování (antibiotika), má jen ušní svrab,který čistíme dětským olejíčkem.Když si to vezmene,máte 350Kč. týdně jen za veta.A myslíte že na ušní svrab je dobrý dětský olejíček Aviril?Je na dupku.Borová voda se prý už nevyrábí =(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 14:52:01
Odpovědět s citátem

Prominte,jsem v práci,tak jsem zapoměla dodat jen,že má ten ušní svrb a měl lehké průjmy.Odčervujeme už 3 měsíce,ale ted jsme tam nešli.Našli jsme si v O-Hrabůvce veta Zbyňka Mertu.Nevíte,zda je dobrý?Jinak vet myslím odčervuje pastou GIMPET ale nevím to jistě. Rolling Eyes Snad jsem nezapoměla nic. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 14:57:59
Odpovědět s citátem

No ja myslím, že borová voda se porad vyrábí. Se svrabem zkusenosti nemam...ale Avirilem myslim nic nezkazite! 350 tydne je docela dost penez!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 15:01:37
Odpovědět s citátem

tak ta pasta na odcerveni mne nic nerika... kdybyste prece jen pak chtela zkusit odcervovat sama,bez veterinare, zkuste tu lekarnu. Ja se omlouvam, ze o tom zase pisu, ale s Drontalem jsme fakt spokojeni, tak doporucuji... a to odcervujete 3 mesice tak intenzivne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 15:22:31
Odpovědět s citátem

Misankka napsal:
vet myslím odčervuje pastou GIMPET ale nevím to jistě. Rolling Eyes Snad jsem nezapoměla nic. Laughing


To jste si asi popletla.
Gimpet je společnost, která vyrábí krmivo a různé vitamínové doplňky. Pokud Vám vet dává pastu Gimpet, tak kočce dává vitamíny (multivitamíny, biotin, pasta na trávení).
Myslím, že v tomhle případě není nutné měnit veta, naopak.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 15:23:28
Odpovědět s citátem

Ano,ano 3 měsíce pořád dokola.Teď jsem stříhala kocourkovi drápky,je normální,že se mu třepí drápky.To správné slovo třepí mi vypadlo z hlavy tak nevím jeslti to mám dobře.Teď jsem narazila jen na půlku nehtu.Zespodu byl ulomený.Mám mu kupovat nějaké vitamínky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Misankka



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 15:31:06
Odpovědět s citátem

Ano buď jsem si to spletla a nebo mi to slovo zůstalo v hlavě.Dnes jsem se v chovatelských potřebách koukala na vitamínky Gimpet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 15:35:45
Odpovědět s citátem

když se třepi nehty, tak chybí určite vitamíny,takze je chce dodavat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 15:41:47
Odpovědět s citátem

k té odčervovací pastě- gimpet myslím vůbec nevyrábí odčervovadla, je možné že by to byl Banminth nebo Vitaminthe? To jsou asi nejběžnější odčervovací pasty. Na faktuře od veta to napsáno nemáte? Ale stejně myslím, že odčervovat 3 měsíce v kuse není vhodné- buď stačí jednou, nebo v případě, že tam je nějaký nález, tak vícekrát- 2x po sobě (typicky s rozestupem 14 dní), aby se zlikvidovala všechna stádia červů. Pokud tam červi dále jsou, mělo by se použít jiné odčervovadlo. Osobně bych si spíš od veta nechala udělat rozbor trusu na parazity, aby se zjistilo, jeslti tam opravdu něco je. Průjem může být z mnoha příčin, nejen z parazitů (navíc píšete, že je měl- takže teď už je to asi v pořádku, ne)

Drápky- no našim kočkám se taky občas třepí, ale vitamíny podle mě nic nezkazíte., (Můžu doporučit pastu Gimpet Multivitamin plus.) . Může to být i nevhodným způsobem stříhání- občas vidím, že se roztřepí až když mu ho ucvaknu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 18:21:19
Odpovědět s citátem

Na ušní se používá spot on Stronghold. Nakape se kočce na kůži na krku a je to. Pokud by tam ještě nějaký ten ŽIVÝ parazit zůstal, tak po měsíci se to dává znovu. Jinak po aplikaci to chce čistit ouška olejíčkem a vatovými tyčinkami(nejen zvenčí ale i zvukovod, vet by Vám měl vysvětlit jak). Stronghold stojí asi 200kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 20:04:25
Odpovědět s citátem

Když jsem si Maxíka dovezla z útulku,měl svrab taky a navíc plíseň. Do uší jsme dostali Chronicin...všechno to během dvou,tří dnů pochcípalo a krásně to z oušek vytřepal.Sice jsem měla všude mastné fleky,ale máme už rok klid.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 20:28:43
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Na ušní se používá spot on Stronghold. Nakape se kočce na kůži na krku a je to. Pokud by tam ještě nějaký ten ŽIVÝ parazit zůstal, tak po měsíci se to dává znovu. Jinak po aplikaci to chce čistit ouška olejíčkem a vatovými tyčinkami(nejen zvenčí ale i zvukovod, vet by Vám měl vysvětlit jak). Stronghold stojí asi 200kč.


Stronghold jsem dostala pro nalezená koťata, když měla svrab a červy-jedna kapka a zničí to vše-vnitřní i vnější parazity a svrab taky. A máme pokoj.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 13:00:55
Odpovědět s citátem

A máte někdo zkušenost s blechami v kožíšku? Co proti zablešení? Našla jsem jednu blechu u naší Apinky, mám asi čekat, že se jich tam najde mnohem vic,ze??? Zatim jsme skocila jen do lekarny a koupila spot on Advantage,tak uvidim.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2009 13:35:42
Odpovědět s citátem

lajlii napsal:
Našla jsem jednu blechu u naší Apinky, mám asi čekat, že se jich tam najde mnohem vic,ze??? Zatim jsme skocila jen do lekarny a koupila spot on Advantage,tak uvidim.


Na nic nečekejte, to že jste našla jen jednu blechu, neznamená, že jich nemá více. Krom toho jedna bleší samička naklade denně asi 30 až 50 vajec. Při bleším kousnutí se přenáší Mycoplasma haemofelis (Haemobartonella felis), Bartonella henselae (nemoc z kočičího škrábnutí) nebo může mít kočka i alergii na bleší kousnutí. Další nepříjemná věc je, že blechy přežívají i v prostředí (koberce, pelíšky apod) a odtud je dost těžké je dostat.
Advantage je dobrá volba.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2009 7:12:09
Odpovědět s citátem

Pokud se třepí drápky, není třeba nic dodávat. Kočičí drápky mají jinou strukturu než lidské nehty. Třepí se proto, že místo, aby dorůstaly postupně, rostou tak, že se vytvoří nehtový obal, který pak "odpadne" při pravidelném škrábání o škrabadlo, a když do něj střihnete, tak ten obal narušíte a ten se roztřepí. Tudíž vitamíny v tomto případě opravdu nic nevyřeší. A ani snaha o jinou metodu stříhání drápků nebývá moc úspěšná.

Co se týká odčervování a očkování, je v tom trochu zmatek a spíše nepřesně podávané informace a bez nich se nedá správně poskytnout rada.

Takže nejdřív to chce ujasnit - čím odčervujete a proč odčervujte. Pokud Vám vet odčervuje kočku 3 měsíce, je nutné zjistit proč, jestliže se jedná o novou kočku nebo o kočku, která nebyla doposavaď ve výraznější veterinární péči, je možné, že je výrazně začervená. Také je důležité zjistit, čím odčervujete - spot-on, pasta, tablety (viz vnitřní a vnější parazité - http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=681 ) .

Očkování taktéž probíhá ve dvou dávkách - a to v rozpětí jednoho měsíce. Jakmile proběhnou dvě očkovací dávky, další bude až za rok. Tudíž ta investice je občasná. Navíc ne každé ďobnutí je očkování - někdy se zrovna v případě svrabu může jednat o léčbu injekcemi.

Pokud máte svrab, tak ten nevyléčíte ani olejíčkem, ani avirilem, ani borovou vodou, borová voda je spíše na otírání očí, a olejíčkem či avirilem svrab vyčistíte z uší, ale nevyléčíte. Pokud veterinář ďobe injekci na svrab, je to v pořádku, neléčený svrab může způsobit neurologické potíže. Stejně tak byste měli u něj zakoupit případně kapky na léčení svrabu - přímo kapky na svrab do uší. A léčit. Možná se Vám ty investice zdají velké, nicméně nemocná kočka, a svrab je onemocnění, si žádají léčbu a léčba prostě něco stojí.

Nepíšete nic o původu kočky, nebo jsem to v té smršti příspěvků přehlédla, tudíž některé kroky se mohou zdát nadbytečné, ale v některých případech by měly smysl.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: Třepící se drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2009 14:07:40
Odpovědět s citátem

Nemyslím si, že by se drápky třepily. Dle mého pozorování se jedná o vnější obal drápku, který kočka obrušováním ztrácí sama přirozenou cestou. Tímto způsoběm kočce drápky dorůstají a obměňují se. Pokud drápky stříhám, tak někdy tento obal naruším dříve než škrabadlo a z drápku jej po ustříhnutí sundám.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (80x)
2
RSS kanály (62x)
3
Kočičí jména (43x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (35x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (33x)
6
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (27x)
7
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (26x)
8
Rostliny jedovaté pro kočky (26x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (25x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top