Prolézala jsem různé internetové stránky a facebookové skupiny a hledala jsem vše, co by se dalo přečíst o zánětu dásní a zápachu z tlamky u koček.
Vše, co se zubní dutiny týká, je napsáno tady.
Já se ale rozepíši, jaké přípravky jsem k tomu našla.
Úplně nejjednodušší je 3% peroxid vodíku 1x–2x denně. Slouží k oplachování okrajů dásní. Podobně se může ale použít i čaj z třapatky, heřmánku, měsíčku, řebříčku, tymiánu, šalvěje, přesličky a mnoha dalších.
Jsou to přírodní hnědé mořské řasy, které obsahují důležité minerály a vitamíny a působí protizánětlivě. Tato řasa je také dobrým antioxidantem. Podporuje imunitu, zrychluje rekonvalescenci, pomáhá odstraňovat zubní plak a zubní kámen.
Řasu jsem našla buď prodávanou na váhu (100 g za 35 Kč) nebo ve formě jemného prášku (400 g - 140 Kč).
Jeho úkolem je dezinfikovat dásně a omezit růst bakterii v tlamce. Snižuje možnost tvorby zubního kamene. Nemá žádné vedlejší účinky.
20 g Gingisan gelu vyjde na 250 Kč.
Zubní gel Orozyme má podobné složení jako Gingisan gel. Oba dva gely jsou velmi přilnavé, natřou se na dásně buď prstem nebo malým kartáčkem.
70 g gelu se dá pořídit za 200 Kč.
Ústní spray omezuje tvorbu zubního kamene, plaku i zubního kazu, pomáhá odstranit již vytvořený zubní kámen, prodlužuje efekt odstranění zubního kamene, vykazuje dezinfekční, hojivý a regenerační účinek na dásně. Omezuje nepříjemný zápach z tlamičky.
50 ml je k dostání za 86 Kč.
Odstraňuje zubní plak, snižuje tvorbu zubního kamene a potlačuje zápach. Přidává se do jídla.
40 g za 430 Kč.
Je takový malý zázrak na všechno. Ničí nepřátelské patogeny, rozkládá jejich enzymy. Je účinné proti bakteriím, virům a plísním. Dávkování 2 ml/kg, koncentrace 25 ppm.
500 ml seženete za 435 Kč (Aurum Koloidní stříbro Ag100).
Moc jsem nevěděla, co si pod tím mám představit. Ale je to směs, ryze přírodní, k vmasírování přímo na dásně. Slouží jak k prevenci, tak k podpoře doléčení zánětů.
30 ml je za 390 Kč.
Na zuby také existují některé speciální granule (o tom někdy příště).
Při pochybnostech o vhodném postupu ve vašem případě je nejlepší navštívit veterináře, ten vám poradí.
Jestli máte vyzkoušeno i něco jiného a máte s tím dobré, ale třeba i špatné zkušenosti, dejte vědět. Přece jen chceme, aby naše kočeny nic netrápilo, a když už, abychom si dokázali poradit.
Tagy ?
dásnězubySdílejte! | O sdílení
Nejčtenější
Tyto stránky používají soubory cookies, abychom vám usnadnili a zpříjemnili jejich procházení. Rozumím
Jak cookies používáme?